Data wydarzenia:

Wystawa - Bestiarium Hungaricum. Magiczne stworzenia w węgierskiej tradycji ludowej

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Bestiarium Hungaricum. Magiczne stworzenia w węgierskiej tradycji ludowej”, połączone z prezentacją książki pod tym samym tytułem.
Książka opowiada o kultowych postaciach ze świata węgierskich baśni i podań ludowych lub z horrorów, którymi węgierscy pradziadowie straszyli niegrzeczne dzieci. W prezentacji książki weźmie udział przedstawiciel wydawnictwa András Vörös oraz dwaj ilustratorzy, Gyula Németh i István P. Szathmáry. Rozmowa będzie prowadzona w języku węgierskim i tłumaczona na język polski.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Czytelni NOVA w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. F. Ratajczaka 38/40) w dniu 16 kwietnia 2024 r. (wtorek) na godz. 17.00.

Wstęp wolny.