Data wydarzenia: -

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja br. zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Do akcji jak co roku włączają się biblioteki jednostek organizacyjnych UAM oraz Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu. W programie m.in. wystawy, wykłady, warsztaty, spotkania autorskie, konkursy oraz zwiedzanie bibliotek.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem:

Program wydarzeń – biblioteki jednostek organizacyjnych UAM (.pdf)

Program wydarzeń – Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu