Data wydarzenia: -

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Zapraszamy na kolejną, jubileuszową edycję Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki! 5 dni festiwalowych, 9 organizatorów i ponad 400 wydarzeń.

Festiwal rozpocznie się 31 maja o godzinie 12:00 uroczystością inauguracyjną w Ogrodzie Botanicznym z transmisją online.

Tegoroczny program Festiwalu, oferujący przede wszystkim wydarzenia stacjonarne, jest podkreśleniem tego, jak istotne jest w nauce bezpośrednie doświadczanie i poznawanie. Chcemy, aby zaproponowane przez Festiwal wydarzenia, były impulsem do tego, aby wyciągnąć na moment głowy z opasłych podręczników i poszukać nauki na zewnątrz, w jej naturalnym środowisku. Wierzymy, że oferowane Wam warsztaty, prezentacje, eksperymenty, wycieczki, gry, dyskusje i wiele innych form wymiany wiedzy, staną się ciekawym uzupełnieniem tematycznym zajęć i dadzą okazję do tego, aby dotknąć, wręcz namacalnie, żywej nauki.

Wybierzcie się z nami w podróż, podczas której podejmiemy czekoladowe wyzwanie smaku, przekonamy się, jak wygląda chemia od kuchni, zwiedzimy pracownię lutniczą, zaszczepimy warzywa… a także odpowiemy na parę nietypowych pytań, m.in.: Co łączy dziobaka i zbroję husarską? Czy można mieć Rzym w nosie? Czy dzieci powinny jeść muchomory?

A na zakończenie, 4 czerwca, zapraszamy na koncert finałowy w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Na koncert obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.

Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę Festiwalową https://festiwal.amu.edu.pl oraz na stronę Facebookową. Zajrzyjcie koniecznie!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a na niektóre zajęcia obowiązywać będzie wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Serdecznie zapraszamy!