Data wydarzenia: -

XXVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

W dniach 15-20 kwietnia 2024 roku odbędzie się 27. edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wiodące poznańskie ośrodki akademickie i naukowe zapraszają w tych dniach do swoich przestrzeni wszystkie osoby zainteresowane nauką i sztuką. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie sztuczna inteligencja.

W związku z rosnącym wpływem sztucznej inteligencji i jej bardzo szybkim rozwojem, w tym roku naukowcy pochylą się nad tym zagadnieniem i pokażą je w różnych aspektach i z perspektywy różnych dziedzin. Ze względu na to, że technologia oparta o sztuczną inteligencję dotyka niemal wszystkich wymiarów życia, prowadzi do nowych zachowań i generuje wyzwania nowego typu. Dlatego warto zrozumieć szanse i perspektywy związane z tym obszarem.

W programie znajdą się także wydarzenia, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród publiczności.

Festiwal zakończy się koncertem organizowanym przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Organizatorzy:

• Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
  • Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Politechnika Poznańska
  • Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu
  • Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Laboratorium Wyobraźni

Szczegóły i możliwość zapisów dostępne są na stronie festiwal.amu.edu.pl

Zachęcamy do odwiedzin PFNiS w mediach społecznościowych:

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki jest dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.