Aukcja WOŚP: Antropologiczne non-fiction w trzech tomach od UAM

Zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedmiotem licytacji jest trzytomowy cykl książek prof. Waldemara Kuligowskiego.

Pakiet zawiera:

1. „Trzecia płeć świata”, Poznań 2020 (ISBN 978-83-89284-25-9),
  2. „Drugi mąż czwartej żony. Małżeństwa świata”, Poznań 2021 (ISBN 978-83-89284-98-3),
  3. „Z roślin, z dźwięków, z marzeń. Domy świata”, Poznań 2023 (ISBN 978-83-67085-05-2).

Pierwsza z nich jest rekomendowana przez tygodnik „Polityka” i Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wpisano ją także na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. „Małżeństwa świata” polecano na łamach „Vogue”, na warszawskim festiwalu Big Book i w Radio Kraków. „Domy świata”, promowane na międzynarodowych targach książki w Tbilisi, uznano natomiast za „fantastyczną opowieść o bogactwie naszej wyobraźni” (Radio RAM) i „książkę, po którą sięga się łakomie” (Mała Czcionka).

Waldemar Kuligowski jest profesorem zwyczajnym, kierownikiem Zakładu Antropologii Kulturowej (Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa UAM). Prowadził badania terenowe w Europie, Azji i Ameryce Północnej. W swoim dorobku ma kilkanaście książek i ponad 150 artykułów naukowych. Został odznaczony odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, był także wyróżniany za pracę dziennikarską i w ogólnopolskich konkursach poetyckich.

Wszystkie książki ilustrowała Marianna Sztyma, artystka współpracująca z „Twoim Stylem”, „Charakterami”, „Newsweekiem” czy „Wysokimi Obcasami”, a wydało poznańskie Wydawnictwo Albus.

Książki zostaną dodatkowo opatrzone specjalną dedykacją autora.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie aukcji na Allegro.

Link do aukcji WOŚP: Antropologiczne non-fiction w trzech tomach od UAM