Aukcja WOŚP: Biografie Rektorów UAM

Zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedmiotem licytacji jest wyjątkowy zestaw biografii wybitnych rektorów UAM.

Seria Biografie Rektorów UAM to nie tylko wgląd w ich fascynujące życie, sukcesy i porażki, ale również zaproszenie do intelektualnego świata akademickiego.

Lista książek w pakiecie:

• „Ludwik Sitowski (1880–1947)” Dariusz J. Gwiazdowicz, Jerzy Wiśniewski,
  • „Jan Sajdak (1882–1967)” Kazimierz Ilski, Anna Kotłowska,
  • „Jerzy Suszko (1889–1972)” Wiesław Z. Antkowiak,
  • „Stefan Błachowski (1889–1962)” Jarosław Matysiak,
  • „Stanisław Runge (1888–1953)” Zygmunt Kaczmarek,
  • „Stanisław Pawłowski (1882–1940)” Andrzej Kostrzewski,
  • „Kazimierz Ajdukiewicz (1890-1963)” Katarzyna Gan-Krzywoszyńska, Piotr Leśniewski,
  • „Poczet rektorów Almae Matris Posnaniensis” Tomasz Schramm (red.),
  • „MEMORIA UNIVERSITATIS. Upamiętnienia uczonych poznańskiego Uniwersytetu w latach 1919-2019” Magdalena Król, Danuta Zydorek (współpraca),
  • „Nestorzy nauki Uniwersytetowi” Kazimierz Przyszczypkowski (autor), Izabela Cytlak (redaktor), Redaktor serii Zbigniew Pilarczyk (autor), Komitet Naukowy: Tadeusz Wallas (UAM), Michał Musielak (UMP), Monika Kozłowska (UPP), Tomasz Jurek (AWF) „Nestorzy nauki Uniwersytetowi”.

Szczegółowe opisy książek znajdują się na stronie Wydawnictwa UAM: press.amu.edu.pl

Link do aukcji WOŚP: Biografie Rektorów UAM