Aukcja WOŚP: Obserwacje astronomiczne i warsztaty w Obserwatorium Astronomicznym UAM

Zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedmiotem licytacji jest wieczór w Obserwatorium Astronomicznym UAM.

Wszystkich miłośników nocnego nieba i kosmosu zachęcamy do licytacji wydarzenia, podczas którego będzie można podziwiać przez teleskopy obiekty astronomiczne oraz wziąć udział w warsztatach!

W zależności od wieku uczestników spotkania, proponujemy kilka przykładowych warsztatów, spośród których zrealizujemy dwa do trzech:

• Budowa własnej planetoidy (dzieci).
  • Budowa rakiet kosmicznych z papieru oraz ich wystrzelenie, według projektu NASA (dzieci).
  • Przy pomocy programu Stellarium poznanie podstawowych zjawisk na nocnym niebie (dzieci).
  • Przygotowanie obserwacji z pomocą programu Stellarium oraz poznanie zjawisk na sferze niebieskiej.
  • Spacer planetarny po modelu Układu Słonecznego w parku Obserwatorium.
  • Słoneczne obrazki – warsztaty z kliszami fotograficznymi i cyjanotypią.

Możliwe jest dostosowanie formy i tematyki warsztatów do potrzeb grupy. Po zakończeniu licytacji, wspólnie ze zwycięzcą, zostanie ustalony dokładny plan warsztatów (zrealizujemy 2 lub 3 z proponowanej listy) oraz obserwacji, znając grupę docelową oraz czasochłonność poszczególnych aktywności. Dla uczestników przewidziane są również upominki.

Warsztaty i obserwacje prowadzone będą przez studentów Astronomicznego Koła Naukowego z pomocą astronomów z Obserwatorium.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie aukcji na Allegro.

Link do aukcji WOŚP: Obserwacje astronomiczne i warsztaty w Obserwatorium Astronomicznym UAM