Data publikacji w serwisie:

Lutowy numer Życia Uniwersyteckiego

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Życia Uniwersyteckiego” – na luty 2023 roku. Bieżące wydanie otwiera rozmowa z prof. UAM Agnieszką Kryszczyńską, dyrektorką Instytutu Obserwatorium Astronomiczne UAM.

W numerze także między innymi:

  • Relacja ze spotkania Q&A z gronem rektorsko-kanclerskim. Transmisję ze spotkania obserwowało na platformie YouTube ponad 600 pracowników UAM, a do tej pory odsłuchało ją już prawie dwa tysiące osób. My przypominamy najważniejsze punkty.
  • „Komu potrzebne są nowe dyscypliny?” – pod koniec ubiegłego roku na mocy rozporządzenia ministra wydzielone zostały nowe dyscypliny i dziedziny naukowe. Co to oznacza dla funkcjonowania UAM? O tym rozmawiamy z prorektorką prof. Katarzyną Dziubalską-Kołaczyk, prof. Beatą Messyasz z Wydziału Biologii, prof. Tomaszem Mizerkiewiczem z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej oraz prof. Robertem Lwem z Wydziału Anglistyki.
  • „Amerykanin w Poznaniu” – przedstawiamy sylwetkę dr. hab. Christophera Kortena z Wydziału Historii UAM, absolwenta uczelni w Cambridge i Oksfordzie, a także jednego z wiodących blogerów języka angielskiego na świecie.
  • W ramach cyklu „UAM naZdrowie” udzielamy kilku porad, jak zestarzeć się z wdziękiem. Opowiadają o tym prof. UAM Agnieszka Knopik-Skrocka i prof. UAM Lucyna Mrówczyńska, wykładowczynie na kierunku biologia i zdrowie człowieka.

To tylko niektóre z tematów. Zapraszamy na łamy Życia Uniwersyteckiego!

Życie Uniwersyteckie nr 2/2023

Okładka lutowego wydania ŻU

Pobierz najnowszy numer