Data publikacji w serwisie:

Nowy numer Życia Uniwersyteckiego

Zachęcamy do lektury marcowego numeru „Życia Uniwersyteckiego”.

Zaczynamy od podsumowania IV Forum Administracji, wydarzenia, którego zazdroszczą nam inne polskie uczelnie. W tegorocznym spotkaniu pod hasłem „Dobrostan i jakość” uczestniczyło blisko 600 pracowników i pracowniczek administracyjnych. Warto przeczytać, co się działo w ciągu dwóch fantastycznych dni na Wydziale Prawa i Administracji.

W marcowym numerze przedstawiamy kilka osób zawodowo związanych ze sztuką. Profesor UAM Anna Malitowska z Wydziału Filozoficznego poznała subkulturę taneczną od podszewki. Zarówno pisze prace naukowe poświęcone filozofii tańca, jak również prowadzi mentoring par tanecznych, wykorzystując do tego filozofię.

Muzykolog profesor UAM Alina Mądry, która zajmuje się muzyką polską XVIII wieku, została niedawno p.o. kierownika Katedry Teatru i Sztuki Mediów. Naukowczyni podzieliła się z nami pomysłami na rozwój jednostki.

Marta Czarnecka, absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, opowiada o swoich doświadczeniach w pracy nad znanymi na świecie filmami – „Twój Vincent” i „Chłopi”.

Rozmawiamy też z naszym redakcyjnym kolegą doktorem Adrianem Wykrotą, fotografem dokumentalistą, autorem książki „Sztuka poza sztuką? Fotografia dokumentalna w Polsce”, współtwórcą galerii fotografii Pix.house i wykładowcą UAM.

Geograf, archeolog i społecznik profesor UAM Mirosław Makohonienko odkrył, że za narodzinami i zanikiem torfowiska Żurawiniec w Poznaniu stoi człowiek. Naukowiec walnie przyczynił się do uratowania tego cennego archiwum historii miasta. Piszemy o tym, jak do tego doszło.

- Lubię zajmować się tym, co trudne - mówi profesor UAM Edyta Juskowiak, która jest jedną z niewielu naukowczyń kobiet na Wydziale Matematyki i Informatyki. Badaczka pasjonuje się dydaktyką matematyki.

O poznańskiej Stacji Naukowej Polskiej Akademii Umiejętności opowiadają jej prezes profesor Waldemar Łazuga oraz zastępca prezesa prof. Krystyna Bartol.

Więcej ciekawych artykułów z marcowego numeru znajdą Państwo w wydaniu zamieszczonym na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy!