Data publikacji w serwisie:

#jestemzUAM: Marta "Sadalsuud" Czarnecka

Marta "Sadalsuud" Czarnecka: absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, artystka i malarka znana ze współtworzenia animacji malarskich w produkcjach takich jak „Twój Vincent” oraz „Chłopi”. Zapraszamy do lektury wspomnień #jestemzUAM!

Imię i nazwisko: Marta "Sadalsuud" Czarnecka

Ukończony kierunek oraz wydział: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu

Obecnie wykonywany zawód: concept artist / matte painter / malarka animacji w studiu filmowym + aktywnie tworząca artystka

UAM rozwinął we mnie...

...na pewno zdolności pedagogiczne, ponieważ miałam wiele możliwości ich rozwijania; kreatywność i odwagę w działaniu; a do tego przekonanie o tym, jak wiele zależy ode mnie samej i o tym, że warto korzystać z różnych wyzwań, bo są one okazją do rozwoju. Dał mi też wspaniałe przyjaźnie na lata.

Najlepiej wspominam...

...wszystkie projekty i wyjazdy z moimi niesamowitymi przyjaciółkami z roku – Natalią, Zosią, Asią, Agatą i Karoliną. Byłyśmy paczką sześciu dziewczyn, którym nie straszne były żadne wyzwania. Byłyśmy bardzo zżyte i wiedziałyśmy, że możemy na siebie liczyć. Angażowałyśmy się w prowadzenie różnych warsztatów, jeździłyśmy na plenery, chodziłyśmy razem na wystawy, jak również organizowałyśmy własne, a do tego po prostu świetnie się razem bawiłyśmy! Cudowne wspomnienia!

Największym wyzwaniem było...

...częste zarywanie nocy, aby w 24-godzinnej dobie zmieścić wszystko, co chciałyśmy zrobić. Do tej pory czas studiów wspominam jako jeden z najbardziej intensywnych w życiu, jednak dający mnóstwo satysfakcji i niezwykle kolorowy!

Fot. Archiwum prywatne