Data publikacji w serwisie:

Sukcesy sekcji futsalu kobiet KU AZS UAM Poznań

Rok akademicki 2013/2014 jest dla sekcji Futsalu Kobiet KU AZS UAM Poznań niezwykle udany. Wystarczy wspomnieć choćby złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet w klasyfikacji generalnej oraz w klasyfikacji Uniwersytetów, złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w futsalu Kobiet, brązowy medal w Ekstralidze Futsalu kobiet (Mistrzostwa Polski seniorek – najwyższa liga Państwowa w Polsce prowadzona przez PZPN) czy zwycięstwo w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Futsalu Kobiet w Anglii (Liverpool). 

Dodajmy, że dzięki wynikom osiąganym z zespołem AZS UAM Poznań trener sekcji futsalu kobiet KU AZS UAM Poznań Wojciech Weiss został w zeszłym roku powołany przez Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) na stanowisko trenera Reprezentacji Polski A w Futsalu Kobiet.

Studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które zdobyły medale:

  • Patrycja Balcerzak – Wydział Chemii
  • Monika Bartkowiak – Wydział Studiów Edukacyjnych
  • Alicja Busza – Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
  • Aleksandra Chojnacka – Wydział Chemii
  • Paula Fronczak – Wydział Nauk Społecznych
  • Agnieszka Grzechowiak – Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych
  • Karolina Grześkowiak – Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej
  • Natalia Jacuk – Wydział Studiów Edukacyjnych
  • Maria Jezierska – Wydział Nauk Społecznych
  • Malwina Lisiecka – Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
  • Dominika Machnacka – Wydział Historyczny
  • Paulina Olszewska – Wydział Studiów Edukacyjnych
  • Katarzyna Osiadło – Wydział Prawa i Administracji
  • Żaneta Pawlik – Wydział Nauk Społecznych
  • Magdalena Pawłowska – Wydział Chemii / Wydział Studiów Edukacyjnych
  • Aleksandra Przybył – Wydział Matematyki i Informatyki
  • Kamila Rosińska – Wydział Historyczny
  • Magdalena Rosińska – Wydział Historyczny
  • Sandra Sałata – Wydział Studiów Edukacyjnych
  • Adrianna Sypniewska – Wydział Nauk Społecznych
  • Julita Szumińska – Wydział Fizyki

Dodatkowo w zespole UAM w Ekstralidze grały:
Dorota Czech
  • Anna Jacewicz
  • Emilia Krajewska (przyszła studentka UAM)
  • Hanna Olszańska (była studentka UAM)
  • Agnieszka Rezler (przyszła studentka UAM)
  • Marta Zielińska (przyszła studentka UAM)

Niektóre zawodniczki mogą pochwalić się również indywidualnymi wyróżnieniami. Dwie zawodniczki UAM zadebiutowały w Reprezentacji Polski Seniorek w futsalu kobiet: Agnieszka Grzechowiak oraz Marta Zielińska. Studentka Wydziału Chemii Patrycja Balcerzak to obecnie podstawowa zawodniczka Reprezentacji Polski Seniorek w piłce nożnej na trawie oraz czołowa zawodniczka zespołu Ekstraligi na trawie KKPK Medyk Konin i jedna z najlepszych polskich piłkarek. Alicja Busza została uznana najlepszą zawodniczką Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.
 
UAM – Pasja dobrze wykształcona