12 miesięcy z archeologią

Fotografie przedstawiające archeologiczne stanowiska i eksponaty znalazły się w kalendarzu Wydziału Archeologii UAM na 2023 rok. Każda zainteresowana osoba może go pobrać ze strony wydziału.

Prezentowane zdjęcia to zwycięskie i wyróżnione prace konkursowe, wybrane przez komisję w składzie członków Rady Dziekańskiej, przedstawiciela Studenckiego Koła Naukowego Archeologów i przedstawiciela Samorządu Studentów Archeologii.

I miejsce Zegar brązowy: Tłokinia Kościelna, Polska; cmentarzysko kurhanowe z epoki brązu;

foto: Grzegorz Szczurek i Marcin Krzepkowski

II miejsce Kaliszany, Polska; konstrukcja kamienno-ziemnej z późnej epoki brązu

foto. Piotr Chachlikowski

II miejsce paciorki szklane i bursztynowe z kurhanu IV; Mirosław, Polska, kultura wielbarska

foto: Maciej Bether

Autorami wyróżnionych zdjęć są:

Adam Telążka

Aldona Kurzawska

Aleksandra Olbryś

Barbara Wielgus – Wawrzyniak

Iwona Sobkowiak-Tabaka

Maciej Kaczmarek

Zuzanna Kafel

Kalendarz Wydziału Archeologii UAM na 2023 rok dostępny jest do pobrania na stronie: https://archeo.amu.edu.pl/wiadomosci/ogolne/konkurs-fotograficzny-rozstrzygniety!!!

Agnieszka Książkiewicz