Adwentowe konkursy matematyków z UAM popularne wśród uczniów

Ponad 5300 uczestników wzięło udział w konkursach Matematyczny Kalendarz Adwentowy oraz Informatyczny Kalendarz Adwentowy. Od 29 listopada do 23 grudnia ubiegłego roku publikowano dwa zadania matematyczne (po jednym przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich) oraz jedno zadanie informatyczne. Uczniowie mieli dwadzieścia dwie godziny na przesłanie odpowiedzi. Zainteresowanie przeszło oczekiwania organizatorów, uczestnicy nadesłali ponad 53 300 odpowiedzi! W konkursie matematycznym najszybsza pierwsza poprawna odpowiedź wpłynęła już po 12 sekundach.

Konkursy przygotowali i przeprowadzili pracownicy Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr Paweł Mleczko oraz dr Bartłomiej Przybylski. Za promocję konkursu odpowiadał prof. Sebastian Paczos z Wydziału Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego.

Na stronie internetowej konkursów https://kalendarzadwentowy.edu.pl/ znajdują się zadania oraz lista laureatów.