Data publikacji w serwisie:

Apollogic i Karty Grabowskiego – porozumienie o współpracy

23 lutego, prof. Michał Banaszak, prorektor UAM ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką, reprezentujący Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podpisał porozumienie o współpracy z Apollogic oraz firmą Karty Grabowskiego. Zdaniem prorektora, prof. Michała Banaszaka, takie umowy podnoszą atrakcyjność kierunków studiów na Wydziale Matematyki i Informatyki, poprzez praktyczne zajęcia oraz możliwość stażu w biznesie.

– Podpisanie umowy partnerskiej z WMiI UAM jest dla nas doskonałą okazją do współpracy z najbardziej błyskotliwymi umysłami w dziedzinie matematyki i informatyki. Jestem pewien, że wszechstronnie wykształceni absolwenci wniosą do zespołu świeże pomysły i nowe perspektywy. Z niecierpliwością czekamy na możliwość współdziałania nad przyszłymi projektami, aby wspólnie opracowywać nowatorskie rozwiązania technologiczne – mówił Łukasz Radomski z CEO Apollogic. Podkreślił także: – Partnerstwo z WMiI UAM ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ wielu członków zespołów w Apollogic to studenci i absolwenci Wydziału, którzy dziś pracują w międzynarodowym środowisku w roli software developerów, analityków danych czy konsultantów Business Intelligence, sprawnie łącząc kompetencje technologiczne z umiejętnościami biznesowymi.

Apollogic współpracowało już wcześniej z Wydziałem Matematyki i Informatyki przy wielu projektach. Jak podkreśla firma, celem współpracy jest ułatwienie studentom wejścia na rynek pracy i rozpoczęcie kariery w branży IT poprzez zdobycie doświadczenia uzupełniającego wiedzę pozyskaną w trakcie studiów.

– Firma Karty Grabowskiego tworzy materiał dydaktyczny do nauki tabliczki mnożenia oraz kształtowania pojęcia ułamek zwykły wraz z propozycją innowacyjnych i interaktywnych metod ich wykorzystania w procesie uczenia się, takich jak gry, quizy, i inne typy zadań, co ma zachęcać uczniów do aktywnego uczestnictwa w procesie edukacyjnym — mówi prodziekan WMiI, dr Edyta Juskowiak. I dodaje: - Karty Grabowskiego zagościły już na Wydziale Matematyki i Informatyki podczas Nocy Naukowców i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Karty Grabowskiego to rodzinna firma z prawie 30-letnią historią, stworzona przez nauczyciela matematyki – Andrzeja Grabowskiego. Dzisiaj prowadzą ją jego dzieci – Justyna Grabowska-Dybek oraz Mateusz Grabowski.

Fot. Przemysław Stanula

Kontakt

Przemysław Stanula

4497