Data publikacji w serwisie:

“Bo ja mam tylko jeden świat, słońce, góry, pola, wiatr”

- Jeśli, podobnie jak bohater piosenki, czujesz się urodzonym turystą, nawet pandemia nie powstrzyma Cię przed podróżą... palcem po mapie - Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM zachęca do udziału w XVIII Festiwalu Dni Turystyki, który odbędzie się online w dniach 22-24 marca.

Dni Turystyki to kilkudniowy cykl prelekcji, warsztatów, wykładów oraz pokazów slajdów na temat podróżowania oraz wszystkiego co z nim związane. - Razem z naszymi prelegentami przenosimy się w czasie i przestrzeni, aby odwiedzić najodleglejsze zakątki świata. Wędrujemy po bezkresnych pustkowiach, wspinamy się na najwyższe szczyty, spływamy rwącymi rzekami, przemierzamy lodowe pustynie, zagłębiamy się w gąszcz tropikalnych lasów, poznajemy przyrodę i kulturę w najdalszych zakątkach świata. Cieszymy zmysły zróżnicowaniem barw, kolorów, smaków i dźwięków - zapewniają organizatorzy Festiwalu.

W programie Festiwalu znalazły się m.in. spotkania z podróżnikami. Jednym z gości będzie prof. UAM dr hab. Tomasz Schramm, który opowie o wyprawie, której celem było pierwsze polskie wejście na najwyższy szczyt Andów Patagońskich. Prelekcję zatytułował: “Desperados 1999. Dwóch Polaków na Hielo Patagonico Norte".

Tegoroczne Dni Turystyki odbędą się na platformach: Microsoft Teams oraz Youtube. Program wydarzenia znajduje się w załączniku. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: http://dniturystyki.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/dni.turystyki/

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048