Data publikacji w serwisie:

Festiwal 100 lat razem!

Kilka miejsc, strefy kultury, sportu, zdrowia i podróży, koncerty gwiazd takich jak Lady Pank, i wiele propozycji dla całych rodzin. Coś dla ducha i dla ciała jak Zlot Foodtrucków – te i wiele innych atrakcji czekać będzie na uczestników „Festiwalu Jubileuszowego dla Miasta i Regionu- 100 lat razem!” Rozpocznie się w piątek o 19.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych 8 czerwca, w sobotę. Scena i namioty staną w Parku i na Placu Mickiewicza, na ulicy i w Parku  H. Wieniawskiego, oraz na placu przed  CK Zamek.

Różnorodną ofertę dla mieszkańców Poznania przygotowały: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,  Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Wydarzenie jest częścią obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Program wydarzenia jest bardzo różnorodny. - Słowo „festiwal” pochodzi z łacińskiego „festivus” i oznacza „radosny, wesoły, świąteczny”. Przed nami takie radosne, wesołe i świąteczne dni – mówi Prorektor UAM ds. kadry i finansów prof. Tadeusz Wallas.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu skupi się na profilaktyce i edukacji zdrowotnej. – Udało nam się zaprosić do współpracy Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego. Jesteśmy dumni z zaangażowania studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny oddział w Poznaniu – mówi Prorektor UMP ds. organizacji, promocji i współpracy z regionem, prof. Michał Musielak, zachęcając do udziału m.in. w oferowanych badaniach profilaktycznych.

- Zapraszamy wszystkich bardziej lub mniej przygotowanych sportowo – zapewnia Prorektor AWF ds. nauki, prof. Jan Celichowski. Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu przygotowała ofertę opartą o 3 filary aktywności: przygotowanie, trening i regenerację.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaangażował do przygotowania atrakcji większość swoich wydziałów. Studenci opowiedzą, że las to nie tylko drzewa, uczelnia będzie oferowała udział w przyrodniczym kole fortuny czy malowanie twarzy dla najmłodszych. – Zaprezentujemy eksponaty z konkursu na stworzenie roweru z drewna, z których będzie można skorzystać – zachęca Wojciech Borzyszkowski z Działu Marketingu i Komunikacji UPP.

Oferta Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu obejmie propozycje Wydziału Studiów Edukacyjnych dla najmłodszych i ich rodziców, a także m.in. wspólne szukanie złota i bursztynów przygotowane przez Instytut Archeologii czy badanie wariografem i rysowanie portretów pamięciowych oferowane przez Wydział Prawa i Administracji. Wydział Chemii oraz Wydział Fizyki zaprezentują kontrolowane wybuchy, zabawy światłem i gabinet optometryczny. Wydział Anglistyki w sali XVII Collegium Minus zaprasza na wykłady dotyczące neurolingwistyki.

Festiwal „100 lat razem” wystartuje w piątek o godz. 19:00. W tym dniu przewidziano koncerty na Placu Mickiewicza. Wystąpią: Live Wires, Sonbird oraz Lady Pank. W sobotnie popołudnie, godz. 14:00-19:00, mieszkańcy będą mieli możliwość udziału w atrakcjach oferowanych w poszczególnych strefach Festiwalu. Wydarzenie zakończą występy zespołów: Piąta Strona Świata, Otsochodzi, Bitamina oraz Bass Astral x Igo.

Fot. Przemysław Stanula

W załączeniu znajdująy szczegóły dotyczące sobotnich propozycji oraz mapka.

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
100lat_razem.docx 30.05.2019 Agnieszka Książkiewicz
DOCX
Pobierz DOCX 100lat_razem.docx(55.4 KB)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048