„Filologowie dla Agnieszki” – kiermasz charytatywny

130.000 zł czyli 30.000 euro to koszt terapii protonowej w Monachium (RPTC), która jest jedyną szansą na uratowanie kręgosłupa dr Agnieszki Wagner zajętego przez liczne przerzuty. Na pomoc ruszyli jej znajomi z Collegium Novum. Terapia może zatrzymać dalszą progresję choroby, dzięki czemu wykładowczyni Wydziału Neofilologii UAM zyska kolejnych kilka lat życia. Koleżanki i koledzy organizują specjalnie dla dr Wagner kiermasz charytatywny. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy wtorek, 29.01, w godz. 10:00 – 17:00 i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Kiermasz „Filologowie dla Agnieszki” w budynku Wydziału Neofilologii przy Al. Niepodległości 4 współorganizuje Fundacja Onkologiczna Nadzieja. Przez cały miniony tydzień zbierano dary – twórczość własną, wypieki itp. We wtorek każdą z tych rzeczy będzie można kupić, przyłączając się tym samym do zbiórki na rzecz filolożki.

Agnieszka Książkiewicz