Koncert rektorski „Muzykalny UAM – przed Wieniawskim”

13 czerwca, w Sali Lubrańskiego UAM odbył się koncert rektorski  z cyklu „Muzykalny UAM – przed Wieniawskim”. Wystąpili podczas niego: skrzypaczka Barbara Żołnierczyk i skrzypek Jan Romanowski.

W październiku tego roku rozpocznie się 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego, który jest organizowany przez Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. W związku z tym organizatorzy pragną wszystkich już dziś zachęcić do uczestnictwa w przesłuchaniach konkursowych.

Jako pierwsza wystąpiła Barbara Żołnierczyk, studentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, która jako jedyna reprezentuje nasze miasto w nadchodzącym konkursie. Z kolei Jan Romanowski, profesor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, nauczyciel w „Szkole Talentów”, organizator i muzyk realizujący wiele różnorodnych projektów, zaprezentuje m.in. mało znane, a niezwykle interesujące kaprysy Augusta Fryderyka Duranowskiego.

fot. Martyna Płaczek

Przemysław Stanula