Data publikacji w serwisie:

Mediacja w sporze ze studentem, wykładowcą

Czym jest mediacja? Czy można ją wykorzystać w sporze ze studentem, wykładowcą? Kim jest mediator i czy warto zwrócić się do Rzecznika Praw i Wolności Akademickich w przypadku sytuacji konfliktowej? Odpowiedzi na te pytania na pewno pojawią się podczas seminarium pt. "Rola mediacji w rozwiązywaniu konfliktów w środowisku akademickim w kontekście polityki antydyskryminacyjnej". Spotkanie odbędzie się 16 listopada 2023 roku o godz. 11.00 na Wydziale Prawa i Administracji UAM, al. Niepodległości 52.

W seminarium wezmą udział m.in. rzecznicy i mediatorzy akademiccy szkół wyższych, którzy rozmawiać będą o konfliktach mających lub mogących mieć miejsce w związku z funkcjonowaniem w społecznościach uczelnianych i możliwości ich rozwiązania w nieantagonistyczny sposób.

Spotkanie odbędzie się pod patronatem Rektorki UAM prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej. Przypomnijmy, że na Wydziale Prawa i Administracji działa Centrum Wsparcia Mediacji. Zgodnie z polityką UAM to właśnie system mediacji jest priorytetową metodą rozwiązywania konfliktów w społeczności akademickiej (w tym na tle polityki antydyskryminacyjnej). Centrum popularyzuje także mediacje w środowisku akademickim nie tylko UAM.

Podczas seminarium Rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska podpisze umowę o współpracy z Polskim Centrum Mediacji. Wręczone zostaną także nominacje mediatorom akademickim UAM.

Organizatorami seminarium są: Wydział Prawa i Administracji UAM, Centrum Wsparcia Mediacji przy WPiA UAM oraz Rzecznik Praw i Wolności Akademickich UAM prof. dr hab. Robert Kmieciak.

Program spotkania znajduje się w załączniku.

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Program-pdf.pdf 10.11.2023 Agnieszka Książkiewicz
PDF
Pobierz PDF Program-pdf.pdf(169.2 KB)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048