Nowy dyrektor Wydawnictwa Naukowego UAM

- Jesteśmy jednym z najlepszych wydawnictw na krajowym rynku w branży wydawnictw akademickich i to jest zasługa wszystkich poprzednich szefów wydawnictwa - mówi Sławomir Erkiert, który 1 kwietnia objął stanowisko Dyrektora Wydawnictwa Naukowego UAM. I dodaje: - Wydawnictwo Naukowe UAM ma już ponad 60 lat i bardzo dobrą markę na rynku pod względem merytorycznym, organizacyjnym i prestiżowym. Chciałbym utrzymać ten poziom, co oczywiście nie wyklucza pewnych zmian. Dominującym trendem jest kierunek cyfrowy, więc będziemy się mocno rozwijać, jeśli chodzi o wydawnictwa elektroniczne i publikacje w wolnym dostępie. To jest przyszłość, również wydawnictw akademickich. Cały czas spełniamy ważne zadanie: dzielenie się nową wiedzą naukową tak, aby jak najwięcej zainteresowanych mogło przeczytać o najnowszych dokonaniach naukowych i to w jak najbardziej dostępnej formule - zapewnia dyrektor WN UAM.

fot. Przemysław Stanula

Przemysław Stanula