Data publikacji w serwisie:

Pomocna dłoń i wdzięczność - akcja na rzecz DPS

Wszyscy Poznaniacy mają szansę powiedzieć głośne „dziękuję” opiekunom w Domach Pomocy Społecznej, a ponadto wesprzeć przebywających tam seniorów.

Społeczność Widzialnej Ręki UAM, Widzialnej Ręki Poznań, Fundacji Jeden Uniwersytet, oraz Fundacji PETRA Senior ruszyła ze zbiórką najpotrzebniejszych artykułów oraz równoległą – pieniężną dla pensjonariuszy i personelu poznańskich DPS-ów.  Zbierane są przede wszystkim jednorazowe maseczki i rękawiczki. Ponadto mydła w płynie oraz świeże owoce. Najczęściej kilka razy w tygodniu paczki trafiają do konkretnego DPS-u.  Zawierają także środki i preparaty do dezynfekcji, chusteczki nawilżające, szampony, kremy do rąk, mydła, ręczniki papierowe, maseczki i rękawiczki jednorazowe czy pieluchy marki Seni oraz świeże owoce, miód, zgrzewki wody, wafle i ciastka.

Podczas dotychczasowych spotkań dyrekcje oraz pracownicy DPS-wów wyrażają wdzięczność za okazane wsparcie i przychylnie patrzą na inicjatywę, dziękując mieszkańcom za pomoc.

Zbiórka dla każdego DPS- u trwa tydzień, w tym tygodniu zbierane są dary dla DPS-u  
dla dzieci "Serafitki" przy ul. Św. Rocha. W kolejnych tygodniach dary zbierane będą dla DPS - u Sióstr Urszulanek przy ul. Pokrzywno 1 i DPS - u im. Bł. E. Bojanowskiego przy ul. Niedziałkowskiego.

Organizatorzy planują wesprzeć każdy z DPS-ów, który przesłał listę swoich potrzeb oraz wyraził chęć, aby uwzględnić go w akcji. Zbiórka rzeczowa zakończy się 7 czerwca. 
Później zostaną rozdzielone między DPS-y dodatkowe zakupy z uzbieranych środków finansowych. Zachęcamy do wsparcia rzeczowego i finansowego.

Żywność oraz środki higieniczne można przynosić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7 do 18 do Fundacji PETRA Senior przy ul. Z. Krasińskiego 4 w Poznaniu.

Dane do wpłaty: Fundacja Jeden Uniwersytet

35 1090 1476 0000 0001 4278 5117

Tytułem: Wsparcie dla poznańskich DPS

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497