Prorektorzy UAM wybrani – informacja prasowa

26 kwietnia elektorzy podjęli decyzję dotyczącą kandydatek i kandydatów na Prorektorów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w kadencji 2024-2028. Głosujący opowiedzieli się za zaproponowanym przez Rektor elekt Uniwersytetu, prof. Bogumiłę Kaniewską, zespołem.

Nowo wybrana Pani Rektor nie dokonała w Zespole Rektorskim większych zmian. Do grona prorektorów w dotychczasowym składzie: prof. Michał Banaszak, prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk, prof. Zbyszko Melosik, prof. Rafał Witkowski, prof. Przemysław Wojtaszek i prof. Joanna Wójcik dołączył prof. Piotr Pawluć. Nowe zadania otrzyma natomiast prof. Tadeusz Wallas, który pełnił funkcję prorektora przez dwie kadencje.

Przypomnijmy, że 19 kwietnia na stanowisko Rektora UAM została wybrana prof. Bogumiła Kaniewska.

Fot. Przemysław Stanula

Agnieszka Książkiewicz