Relacje w dobie Covidu – debata w ramach Areopagu Uniwersytetów

Jak epidemia koronawirusa wpłynęła na nasze relacje osobiste i społeczne? Czy udało się zachować bliskość? A może grozi nam epidemia „covidowych” rozwodów? O tym rozmawiać będą 6 grudnia o 16.00 na UAM uczestnicy debaty pod hasłem „Relacje w dobie COVID-u”.

To już trzecie spotkanie w ramach cyklu Areopag Uniwersytetów, którego inicjatorem jest Katolicki Uniwersytet Lubelski, a udział biorą także: Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. Podczas kolejnych debat eksperci z czterech uczelni omawiają różne aspekty życia i ich zmiany spowodowane trwającą już prawie dwa lata pandemią.

Pierwsza z debat, poświęcona wartościom w dobie COVID-u, odbyła się na KUL, druga, której tematem były etyczne granice medycyny, na UJ. Gospodarzem kolejnej jest UAM.

O tym, czy staliśmy się bardziej egoistyczni i co stało się ze społecznym zaufaniem i solidarnością, w poniedziałek 6 grudnia dyskutować będą:

• prof. dr hab. Piotr Gutowski – KUL, historyk filozofii i religii
  • dr hab. Sebastian Kołodziejczyk – UJ, filozof
  • prof. dr hab. Waldemar Kuligowski – UAM, antropolog
  • prof. dr hab. Jacek Męcina – UW, prawnik

Debata odbędzie się 6 grudnia 2021 roku o godz. 16:00. Transmisja dostępna będzie pod linkiem: https://youtu.be/M5tCcl_xl9A

Agnieszka Książkiewicz