Data publikacji w serwisie:

Rozpoczął się III Kongres Umiędzynarodowienia

III Kongres Umiędzynarodowienia, organizowany przez NAWA we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, rozpoczął się na Wydziale Prawa i Administracji UAM.

Pod hasłem „Dyplomacja naukowa” uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnych sesjach plenarnych, panelach eksperckich, warsztatach i wydarzeniach towarzyszących poświęconych roli Polski w globalnej wymianie wiedzy.

Konferencja ma na celu stworzenie wspólnej platformy wymiany pomysłów na temat rozwoju polskiej internacjonalizacji w nauce oraz sformułowanie zaleceń dotyczących krajowej polityki w tym zakresie dla kilkuset przedstawicieli uczelni, instytutów badawczych i środowiska dyplomatycznego.

Wydarzenie potrwa do jutra, a sformułowane wnioski posłużą do dalszego udoskonalenia strategii współpracy międzynarodowej i wzmocnienia pozycji Polski jako partnera w dyplomacji opartej na wiedzy.

fot. W. Gardasz

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497