Data publikacji w serwisie:

Szachy z Arcymistrzem na UAM

25 października, o godz. 13:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbędzie się symultana szachowa czyli jednoczesna gra Arcymistrza z wieloma rywalami! Wyzwanie przedstawicieli rektora oraz wydziałów Uniwersytetu podejmie legenda polskich szachów, Włodzimierz Schmidt – 89-krotony medalista Mistrzostw Polski w szachach! To będzie emocjonujący pojedynek! Zapraszamy do kibicowania.

Wielu dawnych i obecnych szachistów studiowało bądź pracowało na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – stąd pomysł na taki pojedynek szachowy.  Wydarzenie będzie z jednej strony formą integracji w ramach Uniwersytetu – powstały nowe wydziały i będzie to pierwsze spotkanie w takim gronie, z drugiej zaś strony okazją do spotkania miłośników szachów nie tylko z UAM.
W spotkaniu z Arcymistrzem, będą też uczestniczyli dawni lub obecni pracownicy Wydziału Matematyki i Informatyki UAM: Bogdan Sołtys, Ignacy Nowak, czy Małgorzata Bednarska-Bzdęga, wszyscy są znanymi szachistami. Warto wspomnieć także Janusza Wodę: gracza i działacza szachowego, prezesa Polskiego Związku Szachowego w latach 2004-2008, który był absolwentem matematyki na WMiI UAM. Dodajmy, że sędzią symultany będzie Paweł Staniszewski (absolwent fizyki) – kolejny gracz drużyny Mistrza Polski z 1985 roku (m.in. właśnie z B. Sołtysem i I. Nowakiem).

Więcej informacji o ww. osobach:

http://www.szachypolskie.pl/wlodzimierz-schmidt/

http://www.szachypolskie.pl/bogdan-soltys/

http://www.szachypolskie.pl/ignacy-nowak/

http://www.szachypolskie.pl/malgorzata-bednarska-bzdega/

http://www.szachypolskie.pl/pawel-staniszewski/

http://www.szachypolskie.pl/janusz-woda/

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497