UAM zacieśnia współpracę z Otto-Friedrich-Universität w Bambergu

Współpraca między Instytutem Lingwistyki Stosowanej (Wydział Neofilologii UAM) i Institut für Anglistik und Amerikanistik (Otto-Friedrich-Universität Bamberg) intensywnie się rozwija. Jej kolejnym etapem jest list intencyjny, podpisany 13 grudnia przez przedstawicieli obu uczelni. Dokument jest przypieczętowaniem dotychczasowej współpracy i okazją do rozmów na temat jej poszerzenia.

UAM odwiedzili pracownicy referatu/programu BaTEG: Dr Johannes Weber (Project leader) i Martina Zier (Project coordinator), z którymi spotkał się prorektor prof. Rafał Witkowski. Współpracę z ramienia Wydziału Neofilologii prowadzą: Zakład Dydaktyki Języka Angielskiego (dr Jakub Przybył) i Zakład Dydaktyki Kultury i Mediów (dr Marta Janachowska-Budych).

W minionym roku obie uczelnie współpracowały w obszarach:

• badawczym - projekt ELT Survey, będący wspólnym projektem Otto-Friedrich-Universität Bamberg (prof. Theresa Summer), UAM (dr Jakub Przybył) i University of Adger (Dr  Arild Høie Henriksen) oraz projekt DFG/NCN Weave-Unisono (prof. Theresa Summer i dr Marta Janachowska-Budych);
  • dydaktycznym - Erasmus +, Gastdozenturen (dr Jakub Przybył i dr Marta Janachowska-Budych);
  • interkulturowym - Szkoła Letnia w Bambergu z czworgiem prelegentów z UAM: dr Kamil Długosz, dr Marta Janachowska-Budych, dr Dorota Owczarek i dr Jakub Przybył oraz sześcioma studentkami biorących udział w warsztatach.

Fot. Adrian Wykrota

Agnieszka Książkiewicz