Wizyta gości z Zhaoqing University

Od 20 lat Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM prowadzi współpracę z Zhaoqing University w Chinach. W środę 3 lipca delegacja z rektorem ZU prof. Yechun WU gościła na UAM.

Goście odwiedzili najpierw Welcome Center UAM, gdzie pracownicy Centrum Wsparcia Współpracy Międzynarodowej przedstawili Uniwersytet oraz opowiedzieli o programie wymiany bilateralnej i aktywnościach dla studentów zagranicznych w trakcie roku akademickiego.

Następnie członkowie delegacji gościli w Gabinecie Rektora, gdzie spotkali się z rektorką prof. Bogumiłą Kaniewską oraz prorektorem prof. Rafałem Witkowskim. Goście mieli także okazję porozmawiać z władzami Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, oraz zwiedzić Centrum Zaawansowanych Technologii UAM, po którym oprowadził ich dyrektor, profesor Artur Stefankiewicz.

Podczas spotkań rozmawiano m.in: o wymianie studentów w ramach umowy bilateralnej, wspólnych programach studiów, studiach podyplomowych, wymianie doktorantów, kadry akademickiej oraz wspólnej organizacji szkół letnich.

W skład delegacji chińskiej weszli:

Sainan LI, Director, Office of International Affairs;

Qing WU, Deputy Director, Department of Development and Planning;

Ying XU, Dean, College of Political Science & Law;

Xue WEN, Dean, College of Education;

Xibin WANG, Deputy Dean, College of Fine Art & Design.

Fot. Władysław Gardasz

Agnieszka Książkiewicz