Współpraca UAM z firmami Antdata i Datarabbit

W środę 26 czerwca 2024 r. prof. Michał Banaszak, prorektor UAM ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką, reprezentujący Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podpisał porozumienie o współpracy z firmami Antdata oraz Datarabbit.

Antdata to firma technologiczna projektująca i wdrażająca innowacyjne rozwiązania w obszarach Business Intelligence (BI), Internetu Rzeczy (IoT) oraz Sztucznej Inteligencji (AI). Firma planuje współpracować z Uniwersytetem w obszarze badawczo-rozwojowym nad realizacją innowacyjnego projektu, w który będą zaangażowani również studenci.

Datarabbit jest firmą dostarczającą innowacyjne rozwiązania oraz świadczącą usługi doradcze dla klientów na rynkach międzynarodowych z szerokiego spektrum branż (w szczególności branża medyczna). Firma specjalizuje się w najnowszych technologiach przetwarzania danych oraz AI, przy pomocy których pomagają swoim klientom osiągać przewagę rynkową poprzez usprawnianie ich wewnętrznych procesów oraz wprowadzanie inteligentnych funkcjonalności do produktów.

W ramach współpracy, firma planuje zaangażować się w prowadzenie zajęć na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM oraz mentoring dla studentów w ramach realizowanych przez nich projektów grupowych. W dalszej przyszłości, wspólnie z Wydziałem są planowane działania w zakresie realizacji projektów badawczo-rozwojowych.

Fot. Martyna Płaczek

Agnieszka Książkiewicz