Znamy laureatów XXIII Rankingu Liceów i Techników

Za nami Gala Finału XXIII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021, którego Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest po raz kolejny Partnerem. 27 stycznia w samo południe poznaliśmy laureatów rankingu. Które licea i technika okazały się najlepsze w kraju? Które szkoły zwyciężyły w wojewódzkich rankingach?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest wieloletnim partnerem Rankingu Liceów i Techników. Dzięki wspólnej inicjatywie od kilku lat w Poznaniu odbywają się coroczne Wielkopolskie Gale Rankingu, podczas których UAM gości najlepsze szkoły średnie z województwa wielkopolskiego. Okoliczności sprawiły, że w tym roku władze uczelni mogły pogratulować zwycięzcom podczas wystąpienia online transmitowanego podczas ogólnopolskiego finału.

JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska oraz prorektor prof. UAM dr hab. Tadeusz Wallas ogłosili zwycięzców rankingu w województwie wielkopolskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Złożyli gratulacje oraz życzyli dalszych sukcesów. Zaprosili także uczniów najlepszych szkół w kraju do współpracy, a maturzystów zachęcili do podjęcia studiów na UAM.

Dlaczego Ranking Liceów i Techników jest prawdziwym świętem edukacji? To czas wyróżnienia dobrych praktyk i szkół o wysokim poziomie kształcenia. To także sposobność do promowania inicjatyw i wydarzeń, które szkoły oferują swoim uczniom. Ostatni rok szkolny był wyjątkowy, trudny i pełen wyzwań. Tegoroczne podsumowanie działalności szkół średnich również jest wyjątkowe. Dziś to uczniowie sprawdzają, czy szkoły zdały ten egzamin i z jakim rezultatem.

Jesteś przyszłym licealistą? Wybierasz się do technikum? Wciąż szukasz szkoły marzeń, który przygotuje Cię do matury i przyszłego zawodu? Chcesz upewnić się w swojej decyzji?

Poznaj zwycięzców Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021

Ogólnopolski Ranking Techników

I miejsce: Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie

II miejsce: Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu