Życzenia dla nowych władz uniwersytetów w Kilonii i Fryburgu

Rektor UAM, prof. Bogumiła Kaniewska, złożyła gratulacje w związku z objęciem funkcji rektora przez prof. Simone Fulda z Uniwersytetu Chrystiana Albrechta w Kilonii oraz prof. Kerstin Kreiglestein z Uniwersytetu Albrechta i Ludwika we Fryburgu.

Jej Magnificencja Rektor podkreśliła, że Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu współpracuje z Uniwersytetami w Kilonii oraz Fryburgu od ponad 30 lat, a także wspomniała o nadchodzącej współpracy, szczególnie z Uniwersytetem Alberta i Ludwika we Fryburgu, wraz z którym UAM wchodzi w skład międzynarodowego konsorcjum EPICUR, tworzącego jeden z uniwersytetów europejskich. Przypomniała także, że UAM wraz z Uniwersytetem w Kilonii stworzył w 2012 r. wspólny kierunek studiów „Polacy i Niemcy w Europie”. Życzenia, w formie nagranego wczoraj wideo, zostaną przesłane adresatkom.

Przemysław Stanula