Kwanty mają przynieść obliczeniową rewolucję - Rzeczpospolita Cyfrowa

W artykule z Rzeczpospolitej Cyfrowej (s. 1) na temat technologii kwantowych, znajduje się fragment: „Do IBM Quantum Network Hub niedawno dołączył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem eksperymentów prowadzonych pod kierownictwem dr. hab. Karola Bartkiewicza jest zidentyfikowanie obszarów zastosowań komputerów kwantowych. – Można wyróżnić trzy główne grupy, tj. stymulatory kwantowe, głównie fizyka i chemia, sztuczna inteligencja oraz optymalizacja – mówi. – Obszary badań, w których upatruje się zastosowań komputerów kwantowych, to np. nowe materiały – baterie, wykrywanie defektów, materiał półprzewodnikowe, przewidywanie właściwości chemicznych, odkrywanie nowych leków – dodaje”.

Przemysław Stanula