Data publikacji w serwisie:

Cykl informacyjny na temat Erasmus+. Wyślij zdjęcie i wygraj cenne nagrody!

Konkurs Selfie + odbywa się w ramach cyklu Erasmus +.  Nie rozstajesz się z telefonem i uwielbiasz robić zdjęcia, a wcześniej realizowałeś/aś projekt unijny? Koniecznie weź w nim udział. Wystarczy, że prześlesz zdjęcie!

Konkurs Selfie+ w tym roku odbywa się pod hasłem „Edukacja w obiektywie!”. Organizatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę polskiej Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Celem konkursu jest popularyzacja oraz wyróżnienie fotografii pokazujących aktywności projektowe w ramach realizowanych  programów.

Kategorie konkursowe

W 2021 r. konkurs Selfie+ odbywa się w trzech kategoriach:

  • Wartości Europejskie w Nowej Perspektywie – pokaż na jednym zdjęciu w jaki sposób realizowany przez Ciebie projekt oddziałuje na aktywność innych oraz ich zaangażowanie się w europejską edukację biorąc pod uwagę priorytety w ramach Nowej Perspektywy czyli: ekologię, działania społeczne, wyrównywanie szans, synergię oraz cyfrowy świat;
  • Twój projekt w jednym ujęciu – sformatuj na jednym zdjęciu kluczowy temat działań projektowych;
  • Zdjęcie roku – w tej kategorii ekspert w dziedzinie fotografii przyznaje wyróżnienie specjalne.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Udział w konkursie mogą wziąć beneficjenci programów przeprowadzonych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, tj.: programu Erasmus+, Europejskiego Korpusu Solidarności, programu PO WER, programu Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży oraz Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Zapoznaj się z najważniejszymi regułami konkursu!

  • Zdjęcia konkursowe obrazujące relacje z działań prowadzonych w ramach projektu mogą być wysyłane przez realizatora projektu nadal trwającego lub już zakończonego;
  • Do zdjęć należy przygotować krótki opis (500-1000 znaków), w którym należy ująć tematykę zdjęcia oraz projektu;
  • Z każdego projektu można przesłać max. 7 zdjęć;
  • Instrukcja dodawania zdjęć znajduje się tu.

Jakie nagrody przewiduje organizator konkursu?

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają aparat typu lustrzanka, zaś dla osób wyróżnionych II i III miejscem organizatorzy zapewniają nagrody w postaci kamerek typu GO PRO.

Ostatni dzień na przesłanie zdjęcia: 31.10

Ogłoszenie wyników konkursu (na stronie internetowej konkursu Selfie+): 6.12

Jeśli chcesz poznać więcej informacji wejdź na oficjalną stronę konkursu Selfie+, która dostępna jest tu w języku polskim.