Data publikacji w serwisie:

Rusza nabór do IV edycji stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów

To już czwarta edycja programu stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów. Ideą programu jest współpraca z młodymi naukowcami i promowanie urzędu jako miejsca badań. W naborze udział wziąć mogą doktoranci i doktorantki z całej Polski.

„Od 2019 roku przeprowadziliśmy trzy edycje stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów. Otrzymaliśmy 130 wniosków i przyznaliśmy 12 stypendiów, każde w kwocie do 30 000 zł. Dzięki programowi mogliśmy wspólnie pracować nad projektami badawczymi z obszarów dotyczących miasta m.in. od obserwacji zmian zabudowy miasta, przez zdrowie psychiczne, system głosowania w budżecie partycypacyjnym, wsparcie dla seniorów, czy gospodarkę cyrkularną” – piszą organizatorzy.

Kolejnym etapem rozwijania programu stypendiów jest zaproszenie do współpracy doktorantów z całej Polski. Zmiana ta pozwolić ma na prowadzenie badań przez osoby z inną perspektywą naukową. „Chcemy czerpać doświadczenia z innych miast i ośrodków naukowych. Ważne jest dla nas również spojrzenie na Warszawę z perspektywy mieszkańca innego miasta” – czytamy w ogłoszeniu.

W tym roku wnioski można składać w obszarach dotyczących: problemu marnotrawienia żywności, mobilności w mieście, typologii mieszkaniowych, różnorodności społecznej, zagospodarowania przestrzeni pod kulturę, czy dziedzictwa materialnego i niematerialnego w kontekście zarządzania lokalami. Pełna lista obszarów z opisami znajduje się na stronie Urzędu m.st. Warszawy: Program stypendialny dla doktorantek i doktorantów

Wnioski można składać do 12 lipca br.

Masz pytania? Weź udział w spotkaniu konsultacyjnym online. Zapisy mailowe pod adresem naukowa@um.warszawa.pl