Data publikacji w serwisie:

Trwa nabór do VI edycji stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów

Zapraszamy doktorantów i doktorantki do udziału w kolejnej edycji programu stypendiów m.st. Warszawy. Wnioski można składać do 10 lipca br.

– Naszą ideą jest współpraca z młodymi naukowcami oraz naukowczyniami i promowanie urzędu jako ciekawego miejsca badań. Chcemy zmieniać Warszawę na lepsze, kierując się aktualną wiedzą i doświadczeniem. Od 2019 roku przeprowadziliśmy pięć edycji stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów, przyznaliśmy 26 stypendiów, każde w kwocie do 30 000 zł. Dzięki programowi mogliśmy wspólnie pracować nad projektami badawczymi z obszarów dotyczących miasta – piszą organizatorzy.

W tym roku wnioski można składać w 13 obszarach badawczych, dotyczących architektury, informatyki, energetyki, sztucznej inteligencji, postaw społecznych i kultury. Pełna lista obszarów z opisami znajduje się na stronie stypendiów.

W połowie czerwca odbędą się spotkania konsultacyjne online, na których będzie można porozmawiać o obszarach badawczych z pracownikami merytorycznymi. Terminy spotkań dostępne są na stronie stypendiów.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych doktorantów i doktorantki do składania wniosków do 10 lipca!

Dowiedz się więcej na stronie stypendiów