Data publikacji w serwisie:

Women in Tech Summit 2023

Drogie i Drodzy Studenci i Studentki, Doktoranci i Doktorantki, Pracownicy i Pracowniczki Naukowi UAM! JM Rektor prof. Bogumiła Kaniewska zaprasza do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Perspektywy, którego partnerem akademickim jest także UAM – WOMEN IN TECH SUMMIT. Odbędzie się ono w dniach 14-15 czerwca 2023 r. w Warszawie.

Summit to dwa bardzo intensywne dni rozmów o najnowszych zwrotach w technologiach i naszej wspólnej przyszłości w tym kontekście – z programem 4 scen, serią 60 specjalistycznych warsztatów, tech-talków, Career Expo ze stoiskami prawie 100 najbardziej innowacyjnych globalnych firm technologicznych, Mentoring Zone, gdzie będzie można wziąć udział w jednej z 500 indywidualnych sesji mentoringowych ze znakomitymi liderkami i liderami świata technologii, oraz kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących.

Perspektywy Women in Tech Summit 2023 to także 150 inspirujących mówców oraz znakomitych gości specjalnych. W tym roku będą to m.in.: Francesca Cavallo, aktywistka i autorka przetłumaczonej na 50 języków książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”, Mark Brzezinski, Ambasador USA w Polsce. W roli keynote speakerów wystąpią m.in. Joanne Hannaford, Chief Technology & Operations Officer w Credit Suisse AG, Laura Koormann, Head of Digital Solutions IT Team w Continental, Grzegorz Cimochowski, Head of Business Advisory Department w KPMG.

Imprezie towarzyszyć będą liczne wydarzenia dodatkowe – spotkania w firmach, seminarium naukowe dla badaczek i badaczy w zakresie informatyki oraz gala wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Women in Cloud Computing. Najważniejszymi tematami tegorocznej konferencji będą: zagadnienia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, deep techu, rozwiązań chmurowych, komputerów kwantowych i cyfrowej ekologii, a także WEB 3.0 i NFT.

Osoby z UAM mają zagwarantowany bezpłatny udział w wydarzeniu, także warsztatach – po zarejestrowaniu się za pomocą FORMULARZA otrzymają mailem w ciągu kilku dni kody dostępu do poszczególnych wydarzeń i dalsze wskazówki.

O środki na dojazd, dietę i nocleg należy dowiadywać się u dyrektorów szkół doktorskich – w przypadku doktorantów/-ek, u dziekanów – w przypadku studentów/-ek.

W razie pytań prosimy kontaktować się z Anną Schmidt Fiedler: afiedler@amu.edu.pl