Data wydarzenia:

Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Autonomiczne roboty w systemach bezpieczeństwa. Szanse i zagrożenia dla państw członkowskich Unii Europejskiej"

Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa wraz z Ośrodkiem Badań i Edukacji Europejskiej serdecznie zapraszają na I Interdyscyplinarną Konferencję Naukową pt. „Autonomiczne roboty w systemach bezpieczeństwa. Szanse i zagrożenia dla państw członkowskich Unii Europejskiej”. Odbędzie się ona 30 maja 2019 roku na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, przy ul. Umultowskiej 89a.

Cele konferencji:

• analiza kierunków rozwoju dronów i robotów,
  • określenie dziedzin i obszarów zastosowania dronów i robotów w formacjach, służbach, inspekcjach i strażach,
  • wyodrębnienie problemów związanych z wykorzystaniem dronów i robotów w systemach bezpieczeństwa.

Żywimy nadzieję, że konferencja stanie się platformą cyklicznej wymiany poglądów przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych, a w przyszłości doświadczeń praktyków dotyczących wykorzystania autonomicznych robotów w systemach bezpieczeństwa.

Zobacz program