Data wydarzenia: -

Konferencja „Likwidacja czy reforma? Media publiczne w Polsce. Stan obecny i perspektywy”

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Ośrodek Badań i Edukacji Europejskiej zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Likwidacja czy reforma? Media publiczne w Polsce. Stan obecny i perspektywy”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 maja br. i będzie transmitowane na kanale YouTube WNPiD.

Pierwszego, plenarnego dnia konferencji odbędą się trzy otwarte panele dyskusyjne: naukowy – z udziałem badaczy i badaczek mediów z najważniejszych polskich ośrodków naukowych, dziennikarski – tworzący przestrzeń do dyskusji osobom pracującym w mediach publicznych i prywatnych, polityczny – w którym wezmą udział politycy z różnych stron sceny politycznej.

Drugiego dnia (podczas wystąpień w panelach tematycznych) poruszane będą szczegółowe kwestie związane z diagnozą stanu mediów publicznych, analizą rozwiązań z innych państw, badaniem przemian w publicznej radiofonii oraz telewizji, jak również możliwymi scenariuszami ich ewolucji w przyszłości.

Konferencję zainauguruje panel dyskusyjny: Media publiczne oczami polityków, który odbędzie się 18 maja o godz. 10.00 w Auli WNPiD. Gośćmi spotkania będą: Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz i Marek Rutka.

Program konferencji (.pdf)

Więcej informacji o konferencji znajdziesz na stronie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Obejrzyj transmisję z wydarzenia: