Poznań i Wielkopolska 100 lat po śmierci Jarogniewa Drwęskiego

14 września 2021 r. mija 100. rocznica śmierci Jarogniewa Drwęskiego, prawnika, działacza społecznego, a przede wszystkim pierwszego Prezydenta Miasta Poznania w niepodległej Polsce. Z tej okazji zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Poznań i Wielkopolska 100 lat po śmierci Jarogniewa Drwęskiego, pierwszego Prezydenta Miasta Poznania w niepodległej Polsce. Nowe spojrzenia”, która odbędzie się 14 września 2021 r. w Poznaniu. Organizatorem jest Wydział Historii UAM.

Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem: JM Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Program konferencji znajduje się na stronie internetowej Wydziału Historii.

Zapraszamy do udziału!