Data publikacji w serwisie:

UAM wspiera bazę noclegową dla uchodźców z Ukrainy

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wspiera bazę noclegową dla uchodźców z Ukrainy. Na potrzeby przybywających do miasta rodzin z dziećmi UAM oddaje do dyspozycji Wojewody Wielkopolskiego halę sportową przy ul. Młyńskiej w Poznaniu. Według szacunków, zakwaterowanie znajdzie tam około 200 osób. Odbywające się tam zajęcia studentów zostają przeniesione do innych obiektów sportowych UAM.

Także pokoje gościnne w poznańskich akademikach zapełnione zostały już przez osoby potrzebujące z Ukrainy. 20 rodzin uciekinierów trafiło także do bazy noclegowej UAM w Gnieźnie, miejsca znalazły się w kaliskim akademiku, 180 miejsc na potrzeby uchodźców UAM udostępnił w Collegium Polonicum w Słubicach. Do tej pory  w obiektach UAM zakwaterowanych zostało ponad 230 osób z Ukrainy, w tym 80 dzieci.

UAM wspomaga także różne instytucje wolontariuszami. Do Urzędu Wojewódzkiego trafiła lista 100 osób: psychologów, pedagogów i studentów pracy socjalnej, którzy wpierać będą uchodźców. Potrzebni są także tłumacze, UAM pozyskał około 100 takich osób, których lista została przekazana zgłaszającym się z prośbami o wsparcie instytucjom i organizacjom.

Władze UAM pozostają w kontakcie z władzami wojewódzkimi i samorządowymi i starają się pomagać w tej trudnej sytuacji związanej z wojną w Ukrainie.


Fot. Adrian Wykrota, Collegium Minus z ukraińską flagą.