Data publikacji w serwisie:

Prof. Joanna Wójcik. Aktywność przede wszystkim

Na naszym uniwersytecie działa ponad dwieście kół naukowych i innych organizacji studenckich. Różnorodność i zasięg ich inicjatyw, aktywności nie tylko naukowych, ale też popularyzatorskich, edukacyjnych i społecznych, są ogromne, o czym wielokrotnie mieliśmy okazję się przekonać.

Koło Miłośników Języka Papillon zostało laureatem ministerialnego konkursu Popularyzator Nauki, Zrzeszenie Studentów z Niepełnosprawnościami UAM „Ad Astra” otrzymało nagrodę „Pro Juvenes” dla Koła Naukowego Roku 2021, przyznawaną przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, a niedawno hucznie obchodziliśmy stulecie Koła Naukowego Przyrodników. Kilkadziesiąt kół naukowych prezentowało się podczas Pierwszego Ogólnouniwersyteckiego Dnia Kół Naukowych w kwietniu tego roku, na wiosnę odbył się także Dzień Studenckich Kół Naukowych w Szkole Nauk o Języku i Literaturze, a podczas Wielkiego Grillowania z sukcesem zadebiutowała Strefa EDUkacyjna, w której młodzi adepci nauki w atrakcyjny sposób przedstawiali swoją działalność.

Już drugi rok koła naukowe z powodzeniem startują w konkursach grantowych Study@research i ADVANCEDBestStudentGRANT, oferowanych w ramach programu IDUB, zyskując dofinansowanie badań zespołowych oraz konferencji naukowych. Członkowie i członkinie kół naukowych wyjeżdżają również na dalekie wyprawy naukowe i edukacyjne, by wspomnieć zagraniczne podróże Astronomicznego Koła Naukowego czy międzynarodowy projekt „Studenci UAM bez Granic”, realizowany przez Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej. Corocznie wsparcie swoich działań naukowych, kulturalnych i prospołecznych zyskują także koła w ramach konkursu Kowadło 2.0, który organizowany jest przez Samorząd Studentów UAM.

Czytaj dalej na Uniwersyteckie.pl