Data publikacji w serwisie:

„Radius” pomaga w wyborze drogi zawodowej

Fizycy medyczni tworzą małe, hermetyczne środowisko, dlatego bardzo ważna jest integracja i to już na etapie studiów – mówi Marta Kruszyna-Mochalska z Koła Naukowego Fizyków Medycznych w Radioterapii „Radius”.

Marta Kruszyna-Mochalska jest absolwentką fizyki medycznej na UAM, obecnie pracuje w Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Do Koła Naukowego „Radius” trafiła dzięki prof. Julianowi Malickiemu, który poprosił ją, aby wspomogła go w pełnieniu funkcji opiekuna naukowego. Prof. Malicki związany jest z Wydziałem Fizyki UAM, z UMP oraz Wielkopolskim Centrum Onkologii, którego jest dyrektorem.

Koło powstało w lutym 2017 roku z inicjatywy studentów fizyki medycznej, którzy wspólnie chcieli rozwijać się naukowo, a także poznać w praktyce zawód, który w przyszłości mieli nadzieję wykonywać. Początkowo zainteresowanie studentów skierowane było głównie na radioterapię, a potem także na inne dziedziny fizyki medycznej. Obecnie w „Radiusie” działa kilkunastu studentów. Jak w każdym kole naukowym ich liczba jest zmienna – zwykle na początku roku akademickiego więcej osób jest zainteresowanych działalnością poza planowymi zajęciami, w ciągu roku zostają ci, którzy naprawdę się angażują w dalszą współpracą z Kołem.

Czytaj dalej na Uniwersyteckie.pl