Data publikacji w serwisie:

„Tu dzieje się nauka” – podcast promujący działalność kół naukowych na UAM

Obecnie na UAM funkcjonuje ponad 200 kół i sekcji kół naukowych. „Tu dzieje się nauka” to podcast, dzięki któremu dowiecie się więcej o ich działalności i osiągnięciach.

Pierwszy odcinek podcastu opublikowany został w marcu br. Partnerem technicznym serii jest Wydział Filozoficzny UAM, zaś projekt koordynuje dr Mariusz Szynkiewicz – uniwersytecki koordynator ds. kół naukowych, Prodziekan Wydziału Filozoficznego UAM ds. studenckich i organizacyjnych. Projekt finansowany jest w ramach programu Uniwersytet Jutra II.

Do tej pory na podcastowym kanale na YouTube oraz Spotify opublikowanych zostało 13 odcinków. Są to nagrania rozmów z reprezentantami kół naukowych, a prowadzi je dr Michał Larek – pisarz, podcaster, specjalista od storytellingu, absolwent UAM.

Studenci biorący udział w nagraniach mają szansę nie tylko na prezentację koła, do którego należą, ale również na przejście szkolenia, w trakcie którego dowiadują się, jak o swoich osiągnięciach naukowych opowiadać w ciekawy i niebanalny sposób. Poznają także szczegóły techniczne związane z tworzeniem podcastów.

Zachęcamy do śledzenia projektu „Tu dzieje się nauka” w mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/tudziejesienauka
Instagram: https://www.instagram.com/tudziejesienauka

Posłuchaj ostatnio opublikowanego odcinka: