Data publikacji w serwisie:

Wyniki konkursu „UAM inspiruje”

Znamy wyniki tegorocznej edycji konkursu dla studenckich kół naukowych „UAM inspiruje”! Zwycięzcy otrzymają dofinansowanie w wysokości 1000 zł na realizację warsztatów dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Konkurs „UAM inspiruje” organizowany jest przez Zespół UAM dla Najlepszych. W ramach konkursu członkowie i członkinie studenckich kół i sekcji kół naukowych, działających przy szkołach dziedzinowych, wydziałach oraz filiach UAM, mogli zgłaszać pomysły na warsztaty przeznaczone dla młodzieży szkolnej – z pięciu najlepszych projektów powstanie oferta zajęć dla wybitnie uzdolnionych uczennic i uczniów. Na realizację każdego projektu przewidziano dofinansowanie w wysokości 1000 zł.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa wybrała 5 zwycięskich projektów opracowanych przez:

  • Koło Bezpieczeństwa i Obronności,
  • Koło Germanistów – Sekcja Lingwistyczna,
  • Koło Historyków – Sekcja Archiwistyki,
  • Koło Instytutu Lingwistyki Stosowanej – Sekcja Badań na Różnicami Indywidualnymi,
  • Koło Przyrodników – Sekcja Badań Podwodnych.

Nadesłane projekty są bardzo wartościowe i spowodowały ożywioną dyskusję w gronie Zespołu. Dzięki temu wiemy, że chcemy działać dalej w tym kierunku – piszą organizatorzy i dodają:  – Chcielibyśmy również porozmawiać z Autorkami i Autorami projektów dotąd niewyróżnionych – być może uda się nam pomóc w realizacji Państwa projektów w przyszłym roku akademickim. Zapraszamy do spotkań.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy pomyślnej realizacji projektów!