Data publikacji w serwisie:

100 lat Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce. Męczeństwo wpisane w misję

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w sympozjum naukowym pt. „100 lat Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce. Męczeństwo wpisane w misję”. Wydarzenie odbędzie się 22 maja 2021 r. w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej i będzie transmitowane on-line.

Przedmiotem namysłu zaproszonych prelegentów będzie tematyka związana z sytuacją społeczno-religijną w Polsce po odzyskaniu niepodległości oraz dotycząca początków Zgromadzenia. Nie zabraknie również odniesienia teologiczno-historycznego do najstarszego objawienia Maryjnego w Górce Klasztornej, w której od roku 1923 posługują misjonarze Świętej Rodziny. Ponadto historycy odniosą się do martyrologii duchowieństwa katolickiego podczas II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem roli męczenników misjonarzy Świętej Rodziny.

Znajomość własnej historii kształtuje właściwe poczucie tożsamości. Wobec tego podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia dotyczące duchowości Zgromadzenia oraz jego pastoralnego zaangażowania wobec małżeństw i rodzin.

Transmisja live będzie udostępniona na stronie https://gorkaklasztorna.com/.

Dowiedz się więcej i poznaj program wydarzenia

Organizatorzy wydarzenia: Wydział Teologiczny UAM, Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny Prowincja Polska
Data wydarzenia: 22 maja 2021 r.
Miejsce wydarzenia: Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej / transmisja on-line

Zapraszamy do udziału!