Data wydarzenia:

Zakład Poradnictwa Społecznego i Zakład Badań nad Procesem Uczenia się wespół z Narodową Akademią Informacyjną, Oddział w Poznaniu, mają przyjemność zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Cybernetyka a antropologia (także pedagogiczna) - W CXI-lecie urodzin prof. Mariana Mazura.

Naukowe dziedzictwo i inspiracje płynące z koncepcji prof. Mariana Mazura, twórcy polskiej szkoły cybernetyki, światowego prekursora cybernetyki społecznej i psychologicznej, a w konsekwencji także pedagogicznej, zasługują na przypomnienie oraz na wielowymiarowe, humanistyczne aplikacje, bowiem nasza kondycja ludzka wymaga, jak się wydaje, ugruntowania w „logosie”, rozumianym jako prawdziwościowa zasada dla logiki, ontologii i etyki.

Konferencja, nad którą patronat przyjęła Pani Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu, prof. zw. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska, odbędzie się w dniu 6 marca br. na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu, ul. Szamarzewskiego 89.

Pełny program konferencji dostępny jest w załączniku.

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Cybernetyka a antropologia program 5.03.2020 Unknown