Międzynarodowa Konferencja Teologiczna o św. Józefie „Patris corde”

Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Teologicznej o św. Józefie „Patris corde”, która odbędzie się w dniach 4 i 5 czerwca 2021 r. w formie online.

Organizatorami konferencji są Zakład Teologii Praktycznej Wydziału Teologicznego UAM oraz Universidad San Damaso, Facultad de Literatura Cristiana y Clasica San Justino w Madrycie.

Inspiracją do konferencji jest list apostolski papieża Franciszka z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego oraz trwający obecnie Rok św. Józefa. Celem konferencji jest ukazanie Patrona Kościoła w kontekście dogmatycznym, liturgicznym, pastoralnym, kulturowym i pobożnościowym. Prelegenci pragną ukazać osobę św. Józefa jako Świętego czczonego z wciąż aktualnym przesłaniem dla Kościoła i świata.

Przebieg konferencji będzie można śledzić na żywo poprzez stronę www.patriscorde.kalisz.pl

Inauguracja wydarzenia odbędzie się 4 czerwca o godz. 15.00.

Zapraszamy!