Relacja z międzynarodowej konferencji SURE „Cities as social ecological systems”

W dniach 7-9 lipca 2021 r. w Centrum Konferencyjnym Międzynarodowych Targów Poznańskich miała miejsce 3. edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Society for Urban Ecology (SURE) wraz z Wydziałem Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Cities as social ecological systems”.

Do stolicy Wielkopolski przyjechało blisko 100 uczestników, ponad 200 osób wzięło udział w konferencji w formie online. W gronie uczestników znaleźli się reprezentanci pięciu kontynentów z 36 krajów, w tym wielu uczestników z Polski - nie tylko z UAM, również z Warszawy, Lublina, Wrocławia. Byli to naukowcy, wykładowcy, eksperci, a także profesjonaliści z branży m.in. biznesowej, zajmujący się relacjami zachodzącymi między społeczno-ekonomicznymi i ekologicznymi komponentami systemów miejskich.

Relację z tego wydarzenia możecie przeczytać na Uniwersyteckie.pl:

Link do relacji z konferencji

Autorką relacji jest Ewa Konarzewska-Michalak.

Życzymy miłej lektury!

fot. Adrian Wykrota