Data wydarzenia:

Rodzina a społeczeństwo – ewolucja rodziny. Od starożytności do współczesności

Zakład Historii Wychowania UAM oraz Studenckie Koło Naukowe Historii Kultury i Edukacji serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Edukacja wczoraj, dziś i jutro”,  pt. „Rodzina a społeczeństwo – ewolucja rodziny. Od starożytności do współczesności”, która odbędzie się 30 maja 2019 r. na terenie Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nasze wydarzenie objęła patronatem Pani Dziekan WSE prof. zw. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska.

Konferencja jest adresowana do studentów, doktorantów i pracowników naukowych oraz wszystkich zainteresowanych proponowaną niżej problematyką:

Obszar historyczny

- Rodzina w teorii pedagogicznej;

- Przyszłość rodziny – prognoza;

- Dzieje rodziny;

- Style wychowania.

Obszar edukacyjny

- Nowoczesne technologie w życiu rodziny;

- Edukacja domowa;

- Współpraca rodzica z nauczycielem;

- Miejsce rodzica w edukacji;

- Warunki i przestrzeń jaką stwarza dom rodzinny w poznawaniu świata;

- Wychowanie dzieci a kultura / życie kulturalne;

- Wpływ kultury na życie rodzinne;

- Wpływ subkultur na życie rodziny.

Obszar kontekstów społeczno-ekonomicznych

- Rodzina nuklearna;

- Rodzina wielopokoleniowa;

- Rodzina patchworkowa;

- Wpływ migracji na sytuację rodzin;

- Dewiacje i patologie w życiu rodziny;

- Zdrowie psychiczne w życiu rodziny;

- Przemoc w rodzinie;

- Nieobecny rodzic / osamotnienie dziecka;

- Czas wolny i jego brak w życiu rodzinnym.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o nadsyłanie formularzy zgłoszeń (do pobrania w załączniku) do 1 maja 2019 roku na adres: eduwdj@amu.edu.pl. Po przyjęciu zgłoszenia przez Komitet Naukowy przekażemy Uczestnikom szczegółowe informacje drogą mailową. Przewidujemy, że Referent będzie miał do dyspozycji 15 minut.

Nie przewiduje się opłaty konferencyjnej. Organizatorzy zapewniają napoje i drobny poczęstunek. Noclegi i wyżywienie we własnym zakresie.

Zobacz zaproszenie na konferencję