30 lat Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego

Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego zaprosiło prawników z kraju i zagranicy na jubileuszową 20. konferencję poświęconą zarówno historii organizacji, jak i polskiego prawa sportowego. W wydarzeniu uczestniczyli znani naukowcy m.in. prof. Martin Schimke, arbiter Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.

Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego w roku trzydziestolecia swojej działalności zorganizowało w Collegium Minus konferencję naukową zatytułowaną „Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego w kontekście kształtowania się polskiego prawa sportowego”.

- Trzydzieści lat funkcjonowania polskiego prawa sportowego to czas eksplozji problemów prawnych związanych ze sportem i w efekcie zainteresowania nimi prawników. Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego zareagowało na to zjawisko i zorganizowało dwadzieścia konferencji poświęconym różnym problemom z zakresu sportu – powiedział główny organizator wydarzenia i prezes PTPS, prof. Andrzej Jan Szwarc z Wydziału Prawa i Administracji.

Cały artykuł można przeczytać na Uniwersyteckie.pl

tekst i fot. Ewa Konarzewska