Czerwcowy numer Życia Uniwersyteckiego

W najnowszym numerze Życia Uniwersyteckiego wracamy do niezapomnianego jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Piszemy również o m.in. naukowych gwiazdach, laureatach Poznańskiej Nagrody Literackiej, Festiwalu Universitas Cantat.

Rozpoczynamy przemówieniem rektorów czterech uczelni wyrosłych z pierwszego poznańskiego Uniwersytetu. Przypominamy uroczystości, 7 maja, od mszy w katedrze po koncert w auli UAM, przemowę Donalda Tuska, którą wygłosił na posiedzeniu czterech Senatów, a także homilię abp Stanisława Gądeckiego.

Piszemy o naukowych gwiazdach – doktorach honoris causa poznańskich uczelni, uczestnikach konferencji „Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości”; o największym koncercie muzyki klasycznej w Polsce, który dał Andrea Bocelli. Sławy przyjechały również na zjazd absolwentów i 100-lecie Wydziału Prawa i Administracji. Hanna Suchocka, Filip Bajon, Jan A.P Kaczmarek i Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz wspominali studenckie lata i swoich mentorów.

Dlaczego Poznańska Nagroda Literacka ma dla Wiesława Myśliwskiego szczególne znaczenie, kto zaprojektował filiżankę stulecia, czemu ma służyć nowo powstałe Towarzystwo Koreanistyczne w Polsce, dlaczego czternasta edycja Festiwalu Universitas Cantat okazała się wyjątkowa? Odpowiedzi znajdą Państwo w czerwcowym numerze Życia Uniwersyteckiego.